Wakacyjna wycieczka do ogrodów Kapias w Goczałkowicach

Wprowadzenie

Interesujące miejsce na rodzinny wyjazd lub romantyczną randkę. Do zwiedzania udostępnione są stare oraz nowe ogrody, te ostatnie są stale rozbudowywane. Niewielkie bajorko otoczone setkami kwiatów, labirynt z żywopłotu, różnorodne kompozycje kwiatowe i roślinne, starodawna chata i pilnujący jej spory strach na wróble, tarasy widokowe, altany, tematycznie podzielone ogrody oraz wiele innych miejsc tworzą bardzo przyjazny klimat. Do dyspozycji klientów jest przytulna kawiarnia, gdzie właściciele zapraszają na słodką przekąskę, ciepły posiłek, pyszną kawę i inne napoje. Na uwagę zasługują desery lodowe z owocami. Pycha! Na koniec pozostaje odwiedzenie centrum ogrodniczego, gdzie możemy zakupić wiele pięknych roślin, które wcześniej można było podziwiać w subtelnych, ogrodowych kompozycjach.

Wirtualny spacer, wiele galerii fotograficznych oraz szczegółowe informacje o kawiarni, ogrodach, szkółce, imprezach oraz wystawach tam organizowanych znajduje się na stronie www.kapias.pl. Serdecznie polecam!

Na powitanie

Ogrody Kapias w Goczałkowicach - informacje.
Ogrody Kapias w Goczałkowicach - informacje

Zwiedzanie czas zacząć. Powitanie zachęca do zwiedzania.
Nowe ogrody

Cafe Kapis - przytulna, stylowa kawiarenka pełna kwitnących storczyków.
Cafe Kapias

Centrum ogrodnicze, gdzie można zakupić nie tylko wiele cudownych roślin, ale również dekoracje, narzędzia i akcesoria niezbędne w ogrodach.
Centrum ogrodnicze

Galeria

Na zachętę do odwiedzenia ogrodów Kapias przedstawiam wybrane zdjęcia z moich kilku wycieczek w 2012 roku. Zapewniam, że na miejscu wygląda to znacznie ciekawiej, a właściciele ciągle rozbudowywują ogrody, dodając coraz to nowe atrakcje i wiele interesujących kompozycji roślinnych. Po zwiedzaniu ogrodów jest czas na odpoczynek w przytulnej kawiarni. Po filiżance pysznej kawy i słodkiej przekąsce przyszła kolej na centrum ogrodnicze, gdzie można zakupić wiele ciekawych roślin do własnego, przydomowego ogródka. Jeśli spodobały nam się jakieś rośliny podczas zwiedzania, warto sobie spisać ich nazwy z tabliczek informacyjnych lub zrobić im zdjęcie - obsługa w sklepie pomoże nam wtedy odnaleźć interesujące nas okazy.